Print this page
tisdag, 08 augusti 2017 15:09

مشمولان ديپلمه نميتوانند از معافيت تحصيلي براي تحصيل در خارج استفاده كنند

Rate this item
(0 votes)

مجلس ایران در جلسه امروز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ( هشتم اوت) با اعمال تغییراتی در ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی که شش سال پیش تصویب شده بود، معافیت تحصیلی مشمولان دیپلم برای ادامه تحصیل در خارج از این کشور را حذف کرده است.

بر اساس مصوبه جدید، مردان جوان حد اکثر یک سال پس از آنکه دیپلم می‌گیرند، فرصت دارند در یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تأیید وزارت‌خانه‌های علوم یا بهداشت در "داخل کشور" پذیرفته شوند، تا بتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند، مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.

بر اساس قانون فعلی مشمولان دیپلم می‌توانند از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از ایران هم استفاده کنند که در مصوبه جدید مجلس واژه "خارج" حذف شده و فقط دانشگاه‌های داخلی را در برمی‌گیرد.

از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در جلسه امروز مجلس، کلیات این لایحه با ۱۸۰ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع به تصویب رسیده است.

بر اساس مصوبه جدید، فقط افرادی که پس از اخذ دیپلم، خدمت سربازی را گذارنده‌اند می‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

مشمولان سربازی در ایران که غیبت نداشتند در مواردی می‌توانند برای سفرهای علمی، ورزشی و زیارتی مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

 
 
تمامی‌ حقوق این وبسایت برای موسسه پارس افشین محفوظ بوده و هر گونه استفاده از بخش یا تمامی‌ مطلب این وبسایت تنها با ذکر نام پارس افشین و لینک قابل کلیک به وبسایت رسمی‌ پارس افشین مجاز می‌باشد.از امانت‌داری شما سپاسگزاریم
Read 238 times Last modified on måndag, 20 januari 2020 02:01

Latest from پارس افشین